Jak wybrać ubranka dla dziecka chorego na AZS?

Atopowe zapalenie skóry to uciążliwa i powodująca spory dyskomfort dolegliwość, która coraz częściej dotyka nie tylko dorosłych, ale również małe dzieci.

Doskonale rozumiemy zmartwienie rodziców, których pociechy muszą zmagać się z nieprzyjemnym świądem, wysuszeniem i zaczerwienieniem skóry. Opiekunowie w takich sytuacjach zaczynają szukać różnych sposobów, które choć w pewnym stopniu mogłyby zmniejszyć dolegliwości i przynieść maluchowi zasłużoną ulgę.Pielęgnacja skóry dziecka z AZS


Podstawę pielęgnacji stanowią przede wszystkim regularne kąpiele z użyciem delikatnych środków myjących, które nie usuwają naturalnej powłoki lipidowej ze skóry. Należy pamiętać również o odpowiednim nawilżaniu skóry kremami – najlepiej tymi przepisanymi przez dermatologa.


Tym, co również ma ogromny wpływ na kondycję skóry maluszka z AZS, są jego ubrania.


Rodzice takich dzieci niewątpliwie powinni zwrócić uwagę na skład poszczególnych elementów garderoby brzdąca i zadbać o to, by materiały, z których zostały wykonane, były jak najbardziej naturalne i przyjazne dla skóry.Ubranka odpowiednie dla dziecka chorego na AZS


Przede wszystkim produkty tego typu powinny być wykonane tylko z naturalnych materiałów, które pozwalają skórze oddychać oraz są przyjemne w dotyku.
Ważne jest również to, by ubranka nie posiadały żadnych dodatkowych elementów, które mogłyby powodować dyskomfort i podrażnienia.

Nasze ubranka dla dzieci chorych na AZS w swoim składzie nie posiadają również metalowych elementów z niklem, który może działać uczulająco. Zadbaliśmy także o to, by krój poszczególnych elementów garderoby był luźny i nie krępował ruchów malucha.


Wybierając odzież dla brzdąca z problemami skórnymi należy zrezygnować również z różnego rodzaju tkanin syntetycznych oraz wełny. Materiały z pierwszej grupy uniemożliwiają skórze oddychanie, wełna zaś działa drażniąco.

Ponadto warto odcinać wszelkie metki od ubranek.


W asortymencie sklepu Nelko Atopic znajdziesz hipoalergiczną odzież dla niemowląt wykonaną z czystej, organicznej bawełny oraz włókna bambusowego.

Wszystkie oferowane przez nas ubranka posiadają certyfikat bezpieczeństwa, nie są bielone ani farbowane i stanowią wsparcie w leczeniu oraz profilaktyce dolegliwości skórnych związanych z AZS.