O nas

o firmie Nelko Atopic

                Wychodząc na przeciw potrzebom najmniejszych powstała idea stworzenia ubranek tak delikatnych by nadawały się dla wszystkich dzieci a w szczególności tych, których skóra potrzebuje specjalnej troski. Spotykane coraz częściej choroby skóry wymuszają na nas aby zadbać o komfort i bezpieczeństwo dzieci.

               Niestety w otaczającym nas świecie coraz rzadziej możemy znaleźć przyjazne dla dzieci artykuły. W dzisiejszych czasach szeroki wybór sprawia, że mamy wrażenie, że możemy mieć wszystko i możemy mieć to tanio. Niestety najczęściej są to produkty nie najlepszej jakości. Ubranka często produkowane są z kiepskich materiałów, barwione nieprzebadanymi farbami. A przecież produkty dla dzieci powinny być najbezpieczniejsze. Zwłaszcza maluszki, które borykają się z problemami skórnymi  (jak np. atopowe zapalenie skóry - AZS, łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry - ŁZS) zasługują na wyjątkową uwagę pod tym kątem.

             Nelko Atopic to firma stworzona specjalnie po to by rodzic kupując nasze produkty był pewny, że wybiera to co najlepsze dla swojego dziecka. Nasze ubranka zostały tak zaprojektowane i wykonane, aby w żaden sposób nie podrażniały wrażliwej skóry. Materiały użyte do produkcji naszych ubranek są całkowicie hipoalergiczne. Pochodzą od sprawdzonych i cenionych producentów oraz posiadają niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa zezwalające na ich zastosowanie w produkcji odzieży dla niemowląt (certyfikat OEKO-TEX® standard 100 klasa I).

            W naszym asortymencie znajduje się specjalna odzież, która chroni skórę dziecka przed rozdrapaniami szczególnie w nocy kiedy często uczucie świądu jest nasilone. Są to rękawki przy ubrankach, które można wywinąć tak aby zasłoniły dłoń i uniemożliwiły użycie paznokietków.

Założycielka firmy jest mamą dwójki małych alergików, którzy są pierwszymi testerami.